Коломийський медичний коледж ім. І.Франка

адреса: Івано-Франківська обл.
78200 м. Коломия
вул. Івана Франка, 14

тел: +38 (03433) 24450,
тел/факс: +38 (03433) 26947

e-mail: kolmedkol@gmail.com

Новини

перенаправлення на новий сайт
Слідкуйте за оновленнями⚠️«Код нації» Дмитра Пожоджука 16 вересня 2021 року учасники соціального проекту " Молодь за здоровий спосіб життя" та представники студентського Парламенту Коломийського медичного фахового коледжу ім.І.Франка ( гр.3Ф1, 4Ф1, 4Ф2 ) завітали на урочисте відкриття персональної виставки " Код нації" заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Всеукраїнської премії ім. Івана Огієнка, літературно- мистецьких премій ім. .Мирослава Ірчана та Пантелеймона Куліша -- пана Дмитра Пожоджука. Дмитро Пожоджук розвиває та популяризує гуцульське народне мистецтво, його творчість багатогранна:автор численних публікацій і низки книжок,журналіст,громадсько-політичний діяч,фольклорист,етнолог,майстер художньої вишивки, писанкар. Він став ініціатором Першого Всеукраїнського конгресу писанкарів (1992р.) та Першого Міжнародного з'їзду писанкарів за участі українських майстрів і дослідників писанкарства з Канади, США, Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії . Особливо актуальними були три Всеукраїнські вишколи молоді «Повстанська стежка» та два молодіжні фестивалі "Керамічні канікули". Дмитро Пожоджук заснував мистецький журнал " Писанка". Вже понад 30 років дослідження Дмитра Пожоджука публікуються на сторінках діаспорних часописів Польщі, Великої Британії, США, Канади, Австралії та багатьох українських видань. Незабутні враження від спілкування з видатним сучасником назавжди запам’ятаються студентам, особливо на старті нового навчального року.

Відео заходу на нашій FACEBOOK сторінці

ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ З 20 ВЕРЕСНЯ – УРЯД ВСТАНОВИВ НОВІ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ

ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ З 20 ВЕРЕСНЯ – УРЯД ВСТАНОВИВ НОВІ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ Опубліковано 16 вересня 2021 року о 11:29

УСПІШНОГО СТАРТУ І ПЛІДНОЇ ПРАЦІ

Першого вересня у Коломийському медичному фаховому коледжі імені Івана Франка відбулися урочистості з нагоди початку нового навчального року. За традицією на святковій лінійці студенти коледжу винесли Державий прапор та коледжні символи – студентський квиток, ключ знань, символ медицини, кубок спортивних змагань, емблема клубу веселих і кмітливих. З привітальним словом виступив директор коледжу Василь Петрович Васкул, який сказав, що за понад 70-річну історію навчального закладу тисячі висококваліфікованих спеціалістів галузі охорони здоров’я своєю працею і здобутками славлять рідну «альма-матер» на теренах нашої держави і за кордоном. Директор зазначив, що багато наших випускників щоденно трудяться для збереження та зміцнення здоров’я нації. Особливо тепер, в умовах пандемії коронавірусу, незважаючи на високий ризик зараження, наші випускники – фельдшери, медсестри, акушерки та фармацевти продовжують рятувати людські життя.
Керівник закладу повідомив, що 16 наших випускників 2021 року вирішили продовжити навчання у медичних університетах України, з метою здобуття фахів лікаря та фармацевта.
Також четверо наших випускників продовжать навчання за фахом «Медицина» в Академії м.Лодзь, згідно договору між Гуманітарно-Економічною Академією республіки Польща та Коломийським медичним фаховим коледжем ім. І. Франка.
Завдяки підписаним угодам про міжнародну співпрацю та участь нашого коледжу в Тюрінгійському освітньому проекті, п ятеро наших випускників пройшли стажування та навчальні курси у клініках Німеччини.
У відгуках, які надійшли на адресу Коломийського медичного фахового коледжу від німецьких партнерів з міжнародної співпраці, було високо оцінено практичну і теоретичну підготовку наших випускників та їхні вміння працювати в команді.
Також, завдяки підписаним угодам та участі коледжу в інтеграційній міжнародній дуальній освітній програмі для фахівців сестринської справи, яка проводиться в кращих академічних клініках Німеччини, троє наших випускників запрошені для проходження заключного етапу програми в клініки регіону Бранденбург, Ганновер та регіону Саксонія, а семеро  зараз проходять другий етап інтеграційної міжнародної дуальної програми та підтвердження своїх знань в інституті Гете з отриманням сертифікату та подальшим працевлаштуванням у клініках Німеччини.
Молоді й талановиті, сповнені знань, сил і енергії, вони, безперечно, стануть гідними послідовниками славетних традицій випускників нашого коледжу.
Та особливу увагу Василь Петрович звернув на цьогорічних першокурсників: спочатку він звернувся до їхніх батьків, яких щиро привітав і побажав здоров я і благополуччя, а студентам  успішного старту на освітньому шляху і досягнення високих результатів на фініші навчального року. Майбутні фахівці одягнули білі халати і дали урочисту обіцянку студента-першокурсника.
Директор зазначив, що, за давнім українським звичаєм, кожна добра справа починається з молитви та запросив до слова Владику Юліана, щоб він поблагословив викладачів і студентів на навчання.
«Ви є інструментом у руках Божих, а Сам Бог є Лікарем. Щоб бути хорошим фахівцем, необхідно мати віру, знання і найголовніше – любов, яка лікує не тільки хвороби й рани тіла, але й душі» – наголосив Преосвященний Владика Юліан. А також привітав Василя Петровича з днем народження та подарував ікону Пресвятої Богородиці «Неопалима купина».

DocumentДОКУМЕНТИ СЛІД ПОДАВАТИ ДО 1 ЛИПНЯ! :)
Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі
«Чи знаєте ви, що ідею акції Всесвітній день вишиванки запропонувала у 2006 році студентка історичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Леся Воронюк, - запитала Вікторія Хім’як, голова студентського Парламенту Коломийського медичного фахового коледжу ім. І.Франка, - отже цьогоріч у свята юний ювілей – 15 років».
Спочатку вишиванки одягнули викладачі і студенти навчальних закладів, а впродовж наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, згодом – до всесвітнього.
«Гарну традицію підхопили і студенти та працівники Коломийського медичного фахового коледжу ім. І.Франка, адже свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу», - повідомила Вікторія Борис.
«Вишиванка – це не тільки витвір мистецтва, а й оберіг, найкращий оберіг, бо вона захищає не тільки тіло від хвороб, але й душу від злих духів. Традиційно в Україні сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи у цей виріб свою любов, думи, мрії і світлі надії», - продовжує бесіду Ірина Юрчак.
«Саме український народ подарував світові неповторну українську вишивку, за якою нас впізнають у різних куточках світу», - додала Вікторія Зданевич.
Аудиторії і коридори коледжу замість білосніжних халатів майбутніх медиків наповнились яскравими барвистими сорочками і платтями. Святковий і піднесений настрій панував у навчальному закладі цілий день. А скільки незабутніх світлин з’явилось у фейсбуці.

Участь в Міжнародній конференції присвяченій питанням європейського досвіду у сфері професійної освіти.
26.04.21р. відбувся заключний захід проекту "Стандарти якості науково- обгрунтованої професійної освіти, індикатори EQAVET." Від Коломийського медичного фахового коледжу ім.І.Франка участь в конференції прийняли: директор коледжу Васкул В.П, заступник директора з навчально- виховної роботи Куничич Р.В., викладачі Дрогомирецький М.М., Куничич Н.Р., Васкул О.В.
Цей проект фінансується Erasmus+.
Загальна мета проекту - розробка принципів та індикаторів професійної освіти, заснованих на фактичних даних найкращих европейских практик.
Одним з найважливіших завдань у професійній освіті є підтримання відповідності між навчанням у закладі та потребами галузі. Отже, як наслідок - забезпечення випускникам професійного закладу стабільного місця праці та кар'єрних перспектив. Учасники Міжнародної конференції мали можливість спілкуватися та обмінюватися досвідом з представниками різних галузей, дослідниками, політиками та практиками.
У конференції приймали участь фахівці в галузі професійної освіти з 54 країн, зокрема: Й.Свенсон - Швеція, національне агентство вищої професійної освіти; Е.Янсов, М.Бааті - європейській фонд освіти; А.Гларос - Греція, національна організація професійної орієнтації; Н.Імані - віце-президент по глобальній освіті, Німеччина; А.Рашиді - керівник міжнародних проектів, директор департаменту міжнародної співпраці, Швеція; К.Фауршоу - експерт EQAVET, Данія; Р.Паркес, А.Френсіс - Великобританія; М.Спатафора - Італія.
За словами директора Коломийського медичного фахового коледжу ім.І.Франка Васкула В.П., участь у конференціях такого масштабу забезпечують платформу для обміну ідей та побудови академічної співпраці між фахівцями з різних регіонів світу, а також надають можливість поширення провідних практик та наукових досліджень в галузі професійної освіти.

Document


Міжнародний європейський університет пропонує онлайн курс з німецької мови, який допоможе не лише покращити знання мови, а й підготуватися до тестів.
Заохочувальна програма для навчання та унікальні пільгові пропозиції для студентів медичних коледжів, університетів!
Інститут Естетичної Косметології КОСМОЕСТЕТЛЮКС запрошує на навчання студентів та випускників медичних навчальних закладів на спеціальності:
  • -Косметологія
  • -Ін‘єкційна косметологія
  • -Бодітологія
  • -Перманентна мікропігментація

Для Вас діє заохочувальна програма для навчання та передбачені комфортні умови вступу до Інституту Естетичної Косметології КОСМОЕСТЕТЛЮКС:
◦ Гранд на безоплатне навчання(75000 грн) на спеціальність «Optimal» 1 н.р- для випускників, які закінчили навчання в медичному навчальному закладі із відзнакою. ◦ Гранд на навчання10000 грн- для студентів та випускників, які зареєструють документи до 1 липня 2021 року ◦ 5% знижки на всі спеціальності- для студентів та випускників медичних навчальних закладів ( на постійній основі)*
УМОВИ: Реєстрація документів до 1 липня2021 року із поміткою «Заохочувальна програма» Бажаємо успіху! Начайтесь у найкращих!
Деталі:
Телефонуйте:+38(050)3389992;+38(050)9704884
Електронна пошта: kosmoestetlux
Сайт: kosmoestetluks.com


Слідкуйте за оновленнями⚠️Про участь у літературному онлайн-марафоні, присвяченого пам’яті Тараса Шевченка, “Єднаймо душі словом Кобзаря!”

У цьому році минає 207 річниця з Дня народження геніального поета Тараса Григоровича Шевченка. Могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрастність його слова, мужність і пісенність його віршів пронизана самовідданою любов’ю до своєї Батьківщини, до свого народу.

Початок весни для студентів Коломийського фахового медичного коледжу ім. І. Франка, які є шанувальниками літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле свого народу, зрозуміти сучасне буття й свою роль в ньому.

Представник студентського Парламенту, староста групи 3П3, член літературного коледжного гуртка “Спецкореспондент” Миронюк Віталія взяла участь у Всеукраїнському літературному онлайн-марафоні, присвяченому пам’яті Тараса Шевченка, “Єднаймо душі словом Кобзаря!”, які проводили 09 березня 2021 року Державна установа “Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти” разом з ВСП “Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ”.

Проведення марафону за участі студентської спільноти самоврядування коледжу сприяє піднесенню престижу української мови і літератури у молоді,патріотизму, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня - Тараса Шевченка.

Студентська молодь коледжу з великим натхненням завжди підтримує і активно долучається до участі у флеш-мобах, соціальних опитуваннях і проектах, літературних і професійних конкурсах, волонтерських акціях, конкурсах читців, які стали вже доброю традицією.

УВАГА!⚠️

9 ТА 10 БЕРЕЗНЯ – ТРАНСЛЯЦІЯ ЛІТЕРАТУРНОГО ОНЛАЙН-МАРАФОНУ «ЄДНАЙМО ДУШІ СЛОВОМ КОБЗАРЯ!»
25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки

Упродовж 2021 року під егідою Міністерства Культури та інформаційної політики України в державі відбудеться серія заходів з нагоди 150-річчя ювілею видатної української письменниці і громадської діячки Лесі Українки.

Студентство та викладачі Коломийського медичного коледжу імені І. Франка активно долучилися до відзначення ювілейного року Лариси Косач-Квітки та популяризації її постаті.

Задля відзначення ювілейної дати, з метою вшанування пам'яті славетної письменниці, представники студентського Парламенту коледжу та активні учасники соціального проекту «Молодь за здоровий спосіб життя» створили цікаву відео- презентацію, в якій дослідили маловідомі факти з життя і творчості видатної мисткині.

Також в рамках Всеукраїнського мистецького проекту «Леся Українка: 150 імен» студенти нашого коледжу декламували свої улюблені вірші видатної культурної діячки Лариси Косач-Квітки.

Ювілейний 2021 рік - це нагода говорити про життя і творчість Лесі Українки, розкривати багатогранність її постаті, по-новому оцінити її роль і для історії і для формування свідомості українців.

Ювілейний 2021 рік - це можливість подивитися на багатогранність Лесі Українки, про яку Іван Франко писав, що нічого сильнішого з часів Шевченка він не бачив.

Проведення таких ювілейних заходів, особливо у молодіжному середовищі, мають на меті активізувати для сучасників ті грані біографії та численні різноманітні праці Лесі Українки, які й донині залишаються захоплевими та актуальними; підтверджують художньо-інтелектуальні зусилля видатної мисткині що спрямовані на створення системи цінностей які єднають українську культуру з європейським контекстом.

150 річчя від Дня народження Лесі Українки FacebookСтуденти закладів професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти мають продовжити навчання після 24 січня – позиція МОН


Шановні студенти, батьки та педколектив. У разі потреби допомоги практичного психолога у час карантинних обмежень звертайтеся онлайн.

Практичний психолог:

Бирчак Романа Любомирівна

Ел.адреса: romanap
ПРОТОКОЛ № 46 ПОЗАПЛАНОВОГО ЗАСІДАННЯ МІСЬКОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ від 30 жовтня 2020 року


Протокол №52

Протокол №52 ПОЗАЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ від 30 жовтня 2020 року

ПОРАДИ ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ ЩОДО НЕМЕДИЧНИХ (ТКАНИННИХ) МАСОК

ПОРАДИ ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ ЩОДО НЕМЕДИЧНИХ (ТКАНИННИХ) МАСОК

Онлайн-навчання для І курсу почнуться з 9:00 год. 07.09.2020р. Куратори груп нададуть додаткову інформацію.РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ (ОНОВЛЕНИЙ)на I с 2020-2021 н.р 1-2-3-4 курси


УВАГА⚠️!!!

1. МОН рекомендує присвятити перший урок COVID-19

МОН рекомендує присвятити перший урок COVID-192. Матеріали уроку про COVID-19 до 1-го вересня

Вчителі можуть скористатись матеріалами та планом інтерактивного уроку до 1 вересня щодо коронавірусної хвороби COVID-19 та правил безпечного навчання під час карантину. Урок розроблений ГС «Освіторія» в рамках кампанії «Школо, ми готові», яку реалізує ЮНІСЕФ Україна у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Матеріали допоможуть: пояснити учням нові правила поведінки під час навчання в умовах карантину; розвінчати міфи щодо COVID-19; ознайомити з правилами респіраторної гігієни; проінформувати про психологічну допомогу в разі тривожного стану через пандемію, ознайомити з алгоритмом дій. Комплекти матеріалів містять: презентації до уроку та вікторин матеріали для інтерактивних занять план уроку з описом активностей рекомендації для вчителів

Матеріали уроку про COVID-19 до 1-го вересняЗагальна презентація: Урок про COVID-19. Навчання в умовах карантину.


План інтерактивного уроку про COVID-19 ДО 1-го вересня
Лист МОН № 1/9-483 від 27.08.20 року

Лист МОН № 1/9-483 від 27.08.20 року Щодо проведення першого уроку в закладах загальної середньої освітиШКОЛО, МИ ГОТОВІ: МОН ТА ЮНІСЕФ ЗАПУСКАЮТЬ КАМПАНІЮ ПРО БЕЗПЕЧНЕ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

ШКОЛО, МИ ГОТОВІ: МОН ТА ЮНІСЕФ ЗАПУСКАЮТЬ КАМПАНІЮ ПРО БЕЗПЕЧНЕ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

Постанова МОЗ України №50 від 22.08.2020 "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)"

Постанова МОЗ України №50 від 22.08.2020

УВАГА⚠️!!! Лист МОН № 1/9-339 від 22.06.20 року Щодо реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року»

Щодо реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року»УВАГА⚠️!!! ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗАВЕРШЕННЯ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ»

ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 1/9-338 від 22 ЧЕРВНЯ 2020 Р. року ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗАВЕРШЕННЯ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ»УВАГА!!!⚠️ АДМІНІСТРАЦІЯ КОЛЕДЖУ ПРОСИТЬ СТУДЕНТІВ РОЗРАХУВАТИСЯ ІЗ БІБЛІОТЕКОЮ (ПОВЕРНУТИ ПІДРУЧНИКИ) ДО НАПИСАННЯ ІСПИТУ КРОК М

⚠️А ТАКОЖ МАТИ ІЗ СОБОЮ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВІД COVID-19

ДЯКУЄМО!!!


Рішення регіональної комісії з питань техногенно- екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій в Івано - Франківський області.

Протоколи:⚠️


Протокол № 24


Протокол_№ 16 ТЕБ іНС1470582331


Протокол № 18 комісії ТЕБ і НС83932857


Протокол № 19


Наказ МОЗ

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)


ПОСТАНОВА КМУ⚠️!!! Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 р. № 343

Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 р. № 343

Наказ №722 - Додаток 6, Міністерство Охорони Здоров'я України


УВАГА⚠️!!! 17 БЕРЕЗНЯ О 18:30 ПОЧНЕТЬСЯ ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ КУРСІВ З ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО ПІД ЧАС КАРАНТИНУ НА ТК «РАДА» ТА YOUTUBE-КАНАЛІ МОН

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ КУРСІВ З ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО ПІД ЧАС КАРАНТИНУ НА ТК «РАДА» ТА YOUTUBE-КАНАЛІ МОНУВАГА⚠️!!! Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19

Наказ МОН № 406 від 16.03.2020 року Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19УВАГА⚠️!!! До відома студентів, викладачів, адміністрації та робочого персоналу Коломийського медичного коледжу ім.І. Франка

УВАГА‼️ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ПЕРЕНОСИТЬСЯ НА НЕВИЗНАЧЕНИЙ ТЕРМІН⛔️

Слідкуйте за оновленнями⚠️⚠️З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив 11 березня 2020 року. Докладні рекомендації для керівників закладів та управлінців є у листі Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

Карантин запроваджується в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління: - дошкільної, - загальної середньої, - позашкільної, - професійної (професійно-технічної), - фахової передвищої, - вищої, - післядипломної освіти. Дане рішення Уряду є підставою для керівника закладу освіти видати наказ про запровадження карантину в закладі. Карантин триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти.

Лист Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

З 12 БЕРЕЗНЯ ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ТРИТИЖНЕВИЙ КАРАНТИН У ВСІХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ3 березня 2020 р. в рамках соціального проекту «Молодь за здоровий спосіб життя» в Коломийському медичному коледжі ім.І.Франка було проведено інформаційно-практичний тренінг:

«Профілактичні заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом СOVID-19 (координатор проекту: лікар-інфекціоніст Васкул О.В.).

Інформаційно-практичний тренінг було сфокусовано по-перше, на наданні повної інформації про коронавірус, оперативної інформації (станом на 2.03.2020р. лабораторно підтвердженої), а також останніх рекомендаціях ВООЗ та МОЗ України; по-друге, на поширенні практичної інформації, стандартів МОЗ, алгоритмів дій для медичних працівників при роботі з випадком, який відповідає визначенню СOVID-19.

Учасники соціального проекту студенти відділу «Лікувальна справа » :4Ф1 – Попелюк Христина, 4Ф2 – Агоштон Микола, 4Ф3 – Дробишева Ельвіра , 3Ф1 – Хім’як Вікторія , Пасічник Надія , Зданевич Віталія , Дубей Андрій; відділу «Сестринська справа » : 3М1 – Семчук Остап, Політов Петро- підготували оперативну інформацію про коронавірус.

В мультимедійній презентації яку продемонстрували учасники соціального проекту було відмічено що, 28 лютого по всій Україні у визначених медичних закладах почались навчання на випадок фіксації коронавірусу. Окрім того було зазначено, що медична система повністю готова на випадок фіксації коронавірусу: - в Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

За даними МОЗ України приблизно з 10 березня в лабораторії нашої країни очікується надходження швидких тестів на виявлення коронавірусу. Швидкі тести відрізняються від тест-систем тим, що вони можуть використовуватися навіть поза межами лабораторії. Безпосередньо у ліжку хворого забирається біологічний матеріал , і лікар за 15 хв може виключити або встановити діагноз.

Звичайно, швидкі тести потребуватимуть подальшого підтвердження у лабораторії, проте вони можуть оперативніше визначати подальшу тактику поводження з хворим. Окрім того учасники Соціального проекту продемонстрували на практиці фахові компетентності та вміння працювати у команді у разі виявлення особи, яка відповідає визначенню випадку COVID – 19. Учасники Соціального проекту під час демонстрації практичних навичок дотримувалися стандартів медичної допомоги , які затверджені Наказом МОЗ України від 25.02.2020 № 552 "Про затвердження та впровадження стандартів медичної допомоги при коронавірусній хворобі 2019 (СOVID-19)"

Під час демонстрації засобів індивідуального захисту було проведено майстер-клас: - по виготовленню медичних масок багаторазового використання з достатньою повітропроникністю, внутрішні та зовнішні поверхні яких були чітко визначені; - проведено ознайомлення з респіраторним етикетом та гігієнічною обробкою рук антисептичними засобами на спиртовій основі; - демонстрація з розміщення та догляду за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах (згідно вимог Наказу МОЗ України від 25.02.2020 № 552) До речі ,всі практичні навики, які демонстрували учасники Соціального Проекту, були виконані на сучасній мультимедійній комп`ютерній техніці та сучасному медичному обладнанні (медичні симулятори для навчання, доклінічні тренажери та манекени від OHIKO та MediNoVA).

Інформаційно-практичний тренінг «Профілактичні заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом СOVID-19», який відбувся в Коломийському медичному коледжі ім.І.Франка було проведено згідно Плану протиепідемічних заходів щодо запобіганню і поширенню на території Івано-Франківської області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, затвердженого спільним наказом ДОЗ ОДА та ДУ «ОЛЦ МОЗ України» від 27.01.2020 року №31/8.

НАША СТОРІНКА У Facebook:

Коломийський медичний коледж ім.Івана Франка

Посилання на ресурси:

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №31/2020 Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні З метою забезпечення додержання конституційних гарантій з реалізації права на освіту, створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти, формування у них належного рівня математичної компетентності, ураховуючи результати міжнародного дослідження якості освіти PISA щодо математичної компетентності здобувачів базової середньої освіти в Україні, постановляю:

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №31/2020 Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні

Наказ МОЗ України від 24.01.2020 № 185 "Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)"

Наказ МОЗ України від 24.01.2020 № 185 "Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)"Коментувати

Залогіньтесь будь-ласка!